Tisovec

Dobový rodinný dom v pôvodnom stave

€4.500,- EUR

314 m2


KONTAKT NA PREDAJCU:

0948204174

MARTIN@SLOVAKESTATE.COM

Špecifikácia nehnuteľnosti

Spoločnosť Slovak Estate s.r.o. ponúka na predaj dobový dom vhodný na rekonštrukciu spolu s pozemkom o výmere 314 m2 na okraji obce Tisovec obkolesený lesmi.

Dom je približne 80-100 rokov starý so zabezpečeným prístupom od cesty, resp. z ulice Podhradovej, nachádzajúci sa na okraji obce so zopár susednými domami, obkolesený nádhernou prírodou, tichom, horami a lesmi.

V meste sú dostupné nasledújúce inžinierske siete: mestský vodovod, elektrika, plyn, telekomunikácie, internet.

Pozemok aj dom sú evidované na liste vlastníctva 1364, pre katastrálne územie Tisovec a vo výlučnom podiele 1/1. Taktiež navyše je predmetom predaja aj LV 1101, ktoré obsahuje spoluvlastnícky podiel vo veľkosti 2/7 na ďalších pozemkoch v okolí (spoločný dvor, predzáhradka...)

Tisovec má plnú občiansku vybavenosť - v meste sa nachádzajú základné školy, základná umelecká škola, stredná odborná škola, evanjelické gymnázium, materské školy, penzióny, kaviarne, pizzérie a reštauracie, zrúcaniny hradov, klasistická radnica, evanjelický a rímsko katolícky kostol, čerpacia stanica, potraviny COOP Jednota a CBA, pošta, autobusová a železničná stanica so zubačkou...

Dom ani pozemok nie je zaťažený žiadnymi ťarchami a je dostupný okamžite.
Uvedená cena je konečná a nenavyšuje sa o odmenu pre sprostredkovateľa. Cena zahŕňa vypracovanie zmlúv, právny servis a správne poplatky.


TISOVEC:
V severnej časti Rimavskej doliny v obkľúčení majestátnych hôr, na križovatke troch ciest do Rimavskej Soboty, Brezna a Muráňa leží malebné mestečko Tisovec s bohatou kultúrnou históriou a stáročnou železiarskou tradíciou...

Názov mestečka pochádza od stromu tis (taxus baccata), ktorý sa tu v minulosti hojne vyskytoval.Najstarším svedectvom o sídlení lokality sú archeologické nálezy na vrchu Hradová z obdobia rokov 1000 – 400 pred Kristom. Prvá známa písomná zmienka o Tisovci je z roku 1334. S Tisovcom sú spojené také osobnosti ako Pavol Jozeffy, Štefan Marko Daxner, Matej Hrebenda, Terézia Vansová, Dr. Samo Daxner, Vladimír Clementis, ale i Marián Lapšanský a ďalší. 

Výmera:   314 m2
Možnosť prenájmu:   ÁNO
Možnosť splátok:   ÁNO

Viac informácií

Mesto leží na styku západnej a východnej časti Slovenského rudohoria, na nive a terasovej plošine v doline Rimavy. Prevažne hornatý až vrchovitý chotár po oboch stranách Rimavy siaha od stolového vrchu Klenovský Vepor po Fabovu hoľu.

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Kontaktujte nás.

KONTAKTUJTE NÁS

Galéria